Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

5 lutego 2011 • W regionie • Polskie RadioPiS zbliża się do PO. Różnica wynosi 6,4 pkt. proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ten weekend, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 27,7 proc. poparcia - wynika z sondażu Homo Homini dla „Polskiego Radia”.

PO otrzymałaby 34,1 proc. głosów. Zatem dystans PiS do Platformy zmniejszył się do 6,4 pkt. proc.

SLD poparłoby 15,3 proc. ankietowanych. Na PSL zagłosowałoby 7,4 proc. badanych. PJN uzyskałoby wynik 6,7 proc.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby m.in. Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska (2 proc.), Unia Polityki Realnej (0,5 proc.), Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (0,3 proc.), Prawica Rzeczypospolitej (0,2 proc.), Stronnictwo Demokratyczne (0,2 proc.), Ruch Autonomii Śląska (0,2 proc.), Stowarzysenie Ordynacka (0,2 proc.) i Partia Regionów (0,2 proc.). Natomiast żaden z respondentów nie wskazał Socjaldemokracji Polskiej, Samoobrony RP, partii Wolność i Praworządność oraz demokraci.pl. 5.2% ankietowanych jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda swój głos.

Frekwencja wyborcza wyniosłaby 54,2 proc. Sondaż został zrealizowany metodą telefoniczną 4 lutego na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a poziom ufności 0.95.


34.1% PO

27.7% PiS

15.3% SLD

7.4% PSL

6.7% PJN

2% RPP

0.5% UPR

0.3% KPEiR

0.2% PR

0.2% SD