Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

19 marca 2011 • Parlament Europejski • PAPPrezes PiS otworzy w Brukseli wystawę poświęconą katastrofie smoleńskiej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński otworzy 12 kwietnia w Brukseli wystawę poświęconą ubiegłorocznej katastrofie smoleńskiej - powiedział PAP europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Dodał, że w uroczystości wezmą udział m.in. szefowie PE i KE - Jerzy Buzek i Jose Barosso.

„Będzie to wystawa kilkudziesięciu zdjęć i filmów pokazujących to wszystko, co działo się zarówno w Polsce, jak i pod Smoleńskiem, w tych tragicznych dniach. Patronem wystawy, która zaprezentowana będzie w gmachu Komisji Europejskiej w Brukseli jest Jarosław Kaczyński” - powiedział Czarnecki.

Dodał, że wśród wielu zdjęć znajdą się również te niepublikowane, które pokazują m.in. niszczenie wraku samolotu TU-154M przez Rosjan.

Czarnecki podkreślił, że wystawa odbywać się będzie niemal w rok po nadzwyczajnej sesji Parlamentu Europejskiego upamiętniającej ofiary katastrofy. „Tak jak rok temu, tak i teraz chcemy upamiętnić na forum europejskim i oddać hołd wszystkim ofiarom tej katastrofy” - zaznaczył europoseł PiS.

10 kwietnia w katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria. Delegacja udawała się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Obecnie trwają prace nad wyjaśnieniem przyczyn katastrofy.