Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

20 czerwca 2011 • Parlament Europejski • www.ecrg.plKonferencję pt. „Klimatyczne, odnawialne źródła energii i zrównoważony rozwój. Nowa geo-energia”

Biuro Prasowe Delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim ma przyjemność zaprosić państwa na konferencję pt. „Klimatyczne, odnawialne źródła energii i zrównoważony rozwój. Nowa geo-energia”. Organizatorem konferencji jest Poseł do PE Marek Gróbarczyk.

Konferencja będzie miała miejsce w Parlamencie Europejskim w Brukseli, we wtorek, 21 czerwca o godzinie 12:00 w sali ASP7H1.

Celem konferencji jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na nowe źródła energii, na sposoby wykorzystywania odnawialnych źródle energii i promowanie zielonej energii wspólnie z Parlamentem Europejskim zgodnie z przyjętymi zasadami polityki UE w tej sprawie.

Uczestnikami konferencji będą były minister ochrony środowiska prof. Jan Szyszko, wiceminister ochrony środowiska prof. Marian Jedrysek, prof. Antonina Kalinichenko, prof. Tarmo Soomere (Estońska Akademia Nauk), prof. Piotr Długosz oraz wielu naukowców, ekspertów i polityków zajmujących się tą problematyką.

„W świetle polityki obecnego rządu, odchodzącego od wykorzystania energii odnawialnej, w tym źródeł geotermalnych, nadchodzące seminarium jest realizacja planów Unii Europejskiej promowania zielonej energii. Dziwi bardzo obecna polityka rządu Donalda Tuska, który deprecjonuje energię geotermalną, co jest odejściem od polityki UE w tej sprawie. Takie stanowisko dziwi szczególnie wobec faktu, ze to Polska przejmuje niedługo prezydencję w UE. Planowane seminarium ma na celu wskazanie dodatkowych możliwości dla Polski w procesie znajdywania nowych źródeł energii” - powiedział Marek Gróbarczyk.