Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności
fot. kamienskie.info

24 czerwca 2012 • W regionie • kamienskie.infoMarek Gróbarczyk uczestnikiem poświęcenia nowej mariny w Kamieniu Pomorskim (materiał video)


Uroczystą Mszą Świętą, poświęceniem wód Zalewu Kamieńskiego oraz pływających po nim jednostek, rozpoczęły się tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej „Ottonalia.”


Po mszy świętej odpustowej uczestnicy uroczystości przeszli w procesji z Katedry Kamieńskiej do nowo wybudowanej Mariny, która została uroczyście otwarta dwa tygodnie temu przez marszałka województwa i parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.


Dziś odbyło się poświęcenie Mariny, łodzi oraz wód Zalewu Kamieńskiego. W ceremonii oprócz mieszkańców oraz przedstawicieli samorządu kamieńskiego uczestniczyli także parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości – Joachim Brudziński, Michał Jach oraz europoseł Marek Gróbarczyk.


Święcenie wód zalewu to niezwykle widowiskowy element kamieńskich “Ottonaliów”, zwłaszcza dla tych, którzy po raz pierwszy biorą w nich udział.


- Pierwszy raz jestem świadkiem takiego zdarzenia, do tego ta wasza Marina. Wszystko prezentuje się bardzo ładnie – mówi pani Janina, która kilka dni temu przyjechała do kamieńskiego sanatorium.
fot. kamienskie.infofot. kamienskie.infofot. kamienskie.infofot. kamienskie.infofot. kamienskie.infofot. kamienskie.infofot. kamienskie.infofot. kamienskie.info