Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności
fot. Piotr Sawiński / Radio Szczecin

15 października 2012 • W regionie • Polskie Radio SzczecinMarek Gróbarczyk w „Rozmowach pod krawatem” Polskiego Radia Szczecin: trudno wierzyć w obietnice premiera Tuska (materiał video)

Trudno wierzyć w kolejne obietnice premiera i zapowiedzi wielkich inwestycji - mówi europoseł PiS.

Marek Gróbarczyk w "Rozmowach pod krawatem" skomentował piątkowe expose Donalda Tuska. - Na podstawie poprzednich expose i obietnic pana premiera wiemy, że jak dziennikarze trafnie ocenili, nikt nam tyle nie obieca, co Platforma Obywatelska - powiedział europoseł PiS-u.

Rząd zapomniał o swoim programowym liberalizmie gospodarczym. - Wzrost podatków, VAT-u, który uderza w przeciętnego obywatela. To całkowite odwrócenie filozofii, którą głosił Donald Tusk do tej pory, bo przecież to partia liberalna. Miało być zliberalizowanie prawa, odejście rządu od zarządzania, a premier zrobił zwrot i nagle ogłasza interwencjonizm państwowy - stwierdził Gróbarczyk.

Premier w expose zapowiedział powołanie specjalnej spółki Inwestycje Polskie, która ma się zająć finansowaniem strategicznych przedsięwzięć.

Posłuchaj "Rozmowy pod krawatem" i zobacz wideo