Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

3 grudnia 2012 • W regionie • Biuro PoselskieKsiążnica Pomorska oraz Marek Gróbarczyk zapraszają na spektakl „Ostatnie Tango z Herbertem”

Książnica Pomorska oraz Marek Gróbarczyk zapraszają na spektakl

„Ostatnie Tango z Herbertem”


Wtorek, 4 grudnia 2012 o godz. 17.00 w Sali im. Zbigniewa Herberta Przemysław Tejkowski zaprezentuje monodram Ostatnie tango z Herbertem. Spektakl oparty w całości na twórczości Zbigniewa Herberta, od Lasu Ardeńskiego do Przesłania Pana Cogito. Bohater przedstawienia, kloszard rzucony na śmietnik życia stara się w rytmie tanga rozgryźć jego tajemnicę wydobywając z ciszy wiersze poety.

Z recenzji Doroty Marii Pieńkowskiej, kustosza Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza: (...) pozwolę sobie wyróżnić „Ostatnie tango z Herbertem”, znakomity monodram zaprezentowany przez Przemysława Tejkowskiego. Wprawdzie do tytułu zaplątał się jednak taniec, ale ten spektakl był skupiony na słowie, wypowiadanym bez cienia fałszu. Toteż cisza zaległa na widowni ogromna, a duch Herberta unosił się nad głowami…

Przemysław Tejkowski, aktor, absolwent PWST w Krakowie, w latach 2007-2011 dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, W dorobku ma około 60 ról teatralnych, kilka filmowych. Autor audycji i słuchowisk radiowych i programów telewizyjnych.


******************************************
Książnica Pomorska w Szczecinie
Sala im. Zbigniewa Herberta
(Budynek B, wejście od ul. Dworcowej lub przez łącznik od ul. Podgórnej)
Wtorek, 4 grudnia 2012 r., godz. 17.00
******************************************