Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

17 marca 2009 • W regionie • Polskie Radio SzczecinMarek Gróbarczyk uczestnikiem konferencji „Nowoczesna polska wieś” (materiał video)

W Klubie Garnizonowym w Stargardzie odbyła się debata pt. „Nowoczesna polska wieś”.

W spotkaniu zorganizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość wzięli udział rolnicy, przedstawiciele agencji rolnych, kółek rolniczych, parlamentarzystów i ministrów.

Każdy z uczestników stargardzkiej debaty otrzymał kilkudziesięciostronicową książkę zawierającą program rolny Prawa i Sprawiedliwości. Zagadnienia w nim zawarte były omawiane podczas spotkania.

Przewodniczący NSZZ “Solidarność” Rolników Indywidualnych – Edward Kosmal uważa, że trzeba rozmawiać na tematy rolnictwa. Jego zdaniem sytuacja na wsi jest fatalna. – Jest gorzej niż źle i dotyczy to wszystkich branż. Produkujemy drogo, a sprzedajemy poniżej kosztów produkcji – uważa przewodniczący NSZZ “S” RI.

W konferencji uczestniczyli m.in. byli ministrowie: rolnictwa – Krzysztof Jurgiel oraz gospodarki morskiej – Marek Gróbarczyk. Była też grupa parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z Joachimem Brudzińskim na czele.