Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

25 stycznia 2010 • W regionie • Biuro PoselskieMarek Gróbarczyk zaprosił uczniów i studentów do Parlamentu Europejskiego

W dniach 21-24 stycznia br. uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie oraz studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (zaangażowani w teatr studencki „Dobry wieczór”) odbyli wycieczkę do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Czterodniowy wyjazd został zorganizowany przez Posła do PE Marka Gróbarczyka.

Podczas wyjazdu 50 uczniów oraz studentów miało możliwość zwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego, najciekawszych zabytków Brukseli oraz malowniczej belgijskiej miejscowości - Brugii. Zwiedzaniu dwóch belgijskich miast grupie towarzyszyła polska przewodniczka.

W drodze do Brukseli jeden z kilku przystanków odbył się w niemieckiej Kolonii, gdzie uczestnicy mogli zwiedzić wspaniałą gotycką katedrę oraz zabytkowe śródmieście tego miasta. Także tutaj, kilkugodzinnym oprowadzaniem po mieście zajął się autoryzowany przewodnik.

W trakcie wizyty w brukselskiej siedzibie PE uczniowie i studenci mogli zapoznać się ze szczegółami funkcjonowania tej instytucji, codziennym harmonogramem pracy parlamentarzystów oraz z galerii zobaczyć salę plenarną Parlamentu Europejskiego. Na liczne pytania uczestników wyjazdu odpowiadał Poseł Marek Gróbarczyk oraz pracownicy Parlamentu Europejskiego, którzy zorganizowali prelekcję dla gości posła.