Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

2 marca 2013 • W regionie • Polskie Radio ZachódMarek Gróbarczyk uczestnikiem konferencji programowej „Alternatywa dla Lubuskiego” (materiał foto)

W Gorzowie odbywa się regionalna konferencja programowa Prawa i Sprawiedliwości „Alternatywa dla Lubuskiego”. To pierwszy etap przygotowań do budowania programu na wybory samorządowe, które odbędą się w przyszłym roku.

- Kampania Prawa i Sprawiedliwości będzie merytoryczna, programowa, dobra i przede wszystkim, mamy nadzieję, że zwycięska – mówi wiceprezes zarządu okręgowego PiS posłanka Elżbieta Rafalska. - Chcemy zajęć się problemami społecznymi i rozwojem infrastruktury drogowej – dodaje posłanka.

Do końca roku Prawo i Sprawiedliwość zamierza zorganizować kilkanaście konferencji w lubuskich powiatach. - Program dla województwa lubuskiego przygotujemy także w oparciu o ankiety, które będą wypełniali mieszkańcy – poinformował prezes zarządu okręgowego PiS poseł Marek Ast.

Goszczący na konferencji programowej Prawa i Sprawiedliwości przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński wyraził nadzieję, że „Alternatywa dla Lubuskiego” będzie wkładem Prawa i Sprawiedliwości do propozycji programowych związanych z nową perspektywą budżetową.

Konferencję podsumowującą i przedstawiającą całościowy program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości dla województwa lubuskiego zaplanowano w Zielonej Górze. Odbędzie się ona jeszcze w grudniu tego roku lub na początku roku przyszłego.

fot. Agnieszka Dobosiewicz / Polskie Radio Zachód