Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

2 maja 2009 • W regionie • PAPInauguracja kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego

W reprezentacyjnym miejscu Szczecina, na Wałach Chrobrego, Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w sobotę, w Dzień Flagi RP, swoją kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Zaprezentowano billboard wyborczy partii z hasłem „Więcej dla Polski”.

„To pierwsza odsłona kampanii wyborczej PiS do PE. Zaczynamy w Szczecinie w Dniu Flagi. Dziś jesteśmy z tego dumni, że nad polskim Szczecinem powiewa biało-czerwona flaga” - powiedział kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego Michał Kamiński.

„Parlament Europejski powinien być miejscem, w którym z godnością musimy mówić naszym europejskim przyjaciołom, że te ziemie są polskie, będą polskie, że własność na tych ziemiach musi być polska” - tłumaczył.

Przypomniał, że inne kraje europejskie, w tym Niemcy i Francja, obroniły swoje stocznie. Nasz rząd zadowala się poklepywaniem po ramieniu - zaznaczył.

Kamiński wytłumaczył zgromadzonym nieobecność Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak mówił, wraz ze swym bratem prezydentem Lechem Kaczyńskim czuwają przy chorej mamie.

To są fotografie naszych kandydatów, niektóre się powtarzają - wyjaśnił dziennikarzom po pokazie - jak sam przyznał - autor sloganu PiS, Jacek Kurski.

Powiedział, że nowe hasła wyborcze PiS będą się koncentrować na tematyce europejskiej i przekonywać, że ta partia potrafi więcej dla Polski wywalczyć w UE i godniej ją reprezentować. (...)

Udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego to szansa pokazania, że nie wszyscy zgadzamy się polityką obecnego rządu, polityką pogłębiającą kryzys gospodarczy - powiedziała w Szczecinie wiceprezes PiS Aleksandra Natalli-Świat(...)

Do Szczecina przybyło w sobotę kilkudziesięciu deputowanych i kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego, wśród nich Adam Bielan, Krzysztof Putra, Beata Kempa, Marek Kuchciński i Marek Migalski. (...)