Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

3 maja 2013 • W regionie • Polskie Radio Szczecin / BPUroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja (materiał foto)

Święto Konstytucji 3 Maja uczcili mieszkańcy, którzy przyszli w południe na Jasne Błonia w Szczecinie. Były salwy honorowe, występy taneczne, a także uroczyste odczytanie preambuły aktu uchwalonego w 1791 roku.

Z okazji 222. rocznicy ustanowienia konstytucji kwiaty pod Pomnikiem Czynu Polaków złożyli przedstawiciele magistratu z wiceprezydentem Krzysztofem Soską na czele oraz władz województwa, a także organizacje samorządowe i kombatanckie.

- Jesteśmy tu co roku. Na działkę można iść w każdy wolny dzień, a Święto Konstytucji jest tylko raz w roku - przyznawali szczecinianie, którzy przyszli na Jasne Błonia.

Punktualnie o 13.15 z ul. Felczaka wyruszyła biało-czerwona parada samochodów. Przez Szczecin przejechało blisko 30 aut udekorowanych flagami państwowymi.

Przejazd, który już po raz 10. zorganizowali członkowie Prawa i Sprawiedliwości, zakończy patriotyczny piknik. W tym roku odbędzie się on przy ul. Zamkniętej na Stołczynie. W programie są gry, zabawy, ognisko i wspólne śpiewanie. Początek festynu po godz. 14.

Oficjalne obchody zakończą się o godz. 18 mszą świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w kościele p.w. św. Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej.

Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja z 1791 roku była pierwszą w Europie i drugą na świecie - po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku.