Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

3 czerwca 2013 • W regionie • Biuro PoselskieMarek Gróbarczyk uczestniczył w Zjazdach Okręgowych Prawa i Sprawiedliwości - w Koszalinie oraz Szczecinie (materiał foto)

W niedzielę, 2 czerwca br. odbył się Zjazd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyło prawie 300 osób - członków PiS z okręgu szczecińskiego oraz zaproszonych gości.

Uczestników spotkania pomieściła największa aula Uniwersytetu Szczecińskiego (przy ul. Krakowskiej). Zjazd wybrał 31 delegatów na Kongres PiS, który odbędzie się w dn. 29-30 czerwca na Śląsku. Zjazdy odbywały się w soboty i niedziele w całym kraju.

Dzień wcześniej, w sobotę, członkowie Prawa i Sprawiedliwości spotkali się na Zjeździe Okręgu Koszalińskiego. Spotkanie odbyło się w miejscowości Krąg w Gminie Polanów (powiat koszaliński). W spotkaniu uczestniczyło ok 150 osób. Po zjeździe, który wybrał 10 delegatów na czerwcowy Kongres, odbył się piknik dla członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.