Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

26 września 2013 • Parlament Europejski • Biuro PoselskieSpotkanie z radnymi województwa lubuskiego w Brukseli (materiał foto)

We wtorek, 24.09.2013 r. Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Gróbarczyk spotkał się z radnymi województwa lubuskiego w Brukseli.

Podczas trzydniowej wizyty samorządowcy uczestniczyli w spotkaniach w kilku unijnych instytucjach.

W Parlamencie Europejskim samorządowcy interesowali się przede wszystkim kwestiami infrastruktury ściany zachodniej (m.in. rozwój S3 oraz dróg wodnych i kolejowych w regionie).
fot. www.lubuskie.pl