Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

1 października 2013 • Publikacje • Biuro PoselskieMarek Gróbarczyk uczestnikiem inauguracji roku akademickiego na Politechnice Koszalińskiej (materiał foto)

Poseł do PE Marek Gróbarczyk uczestniczył w uroczystej inauguracji roku akademickiego na Politechnice Koszalińskiej.

- "Cieszę się, że znów mogłem spotkać się w władzami, kadrą naukową i studentami, tej jednej z najlepszych w Polsce uczelni technicznych" - powiedział poseł M. Gróbarczyk podczas spotkania.

Po swoim wystąpieniu poseł życzył kolejnych sukcesów uczelniom technicznym w Regionie - Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu oraz Politechnice Koszalińskiej.