Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

15 października 2013 • W regionie • Radio KoszalinReforma wspólnej polityki rybackiej i nowy europejski fundusz dla rybaków - kolejne owocne spotkanie w Darłowie za nami

O tym, co czeka polskie rybołówstwo w nowej perspektywie unijnej mówił dziś w Darłowie europoseł i były minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk.

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu rybaków z Darłowa, Ustki i Jarosławca.

Narzekali między innymi na brak wizji rozwoju polskiego rybołówstwa i kłopoty z wyłowieniem limitów. Jak mówili, ryb w Bałtyku jest mało a winne połowy paszowe.

Europoseł Marek Gróbarczyk przekonywał, że szansą dla polskiego rybołówstwa jest nowa perspektywa unijna. W jej ramach powstać ma specjalny nowy fundusz rybacki.

Nowy fundusz rybacki ma zacząć działać na początku przyszłego roku. Obecnie trwają prace nad jego ostatecznym kształtem. Według wstępnych zapowiedzi znajdzie się w nim łącznie około 6 miliardów euro.

Materiał audio: