Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

13 stycznia 2014 • W regionie • PAPJoachim Brudziński: „liderem listy do Parlamentu Europejskiego w okręgu 13 powinien być Marek Gróbarczyk”

Europoseł PiS Marek Gróbarczyk ma szansę zostać jedynką wyborczą na liście PiS w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 13; taką rekomendację poprze zarząd okręgu partii w Szczecinie - zapowiedział w poniedziałek szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński.

Pytany przez dziennikarzy czy Gróbarczyk będzie jedynką w wyborach do europarlamentu, Brudziński odparł, że na niedzielnym posiedzeniu zarządu okręgu poruszona została ta kwestia i - według niego - "taka rekomendacja spotkałaby się na pewno z akceptacją".

- Ja na pewno będę gorącym zwolennikiem i orędownikiem jego kandydatury i co niezwykle mnie cieszy, moje stanowisko wczoraj zarząd okręgu zaakceptował jednomyślnie - powiedział Brudziński. Zastrzegł jednak, że takiej decyzji jeszcze nie ma, a sama dyskusja nad kandydaturą Gróbarczyka będzie trwała.

Zdaniem Brudzińskiego, Gróbarczyk jako europoseł zrobił "kawał dużej i dobrej roboty dla Pomorza Zachodniego". Szef Komitetu Wykonawczego PiS zapowiedział, że dla zachodniopomorskiego PiS w 2014 r. wybory do europarlamentu są "absolutnym priorytetem".

- Od 24 lutego będziemy oficjalnie w rygorze kampanii wyborczej - powiedział Brudziński. Do tego czasu - zaznaczył - będą konsultacje między trzema strukturami: szczecińską, koszalińską i zielonogórsko-gorzowską, czyli tymi, które funkcjonują na terenie okręgu wyborczego nr 13 w wyborach do europarlamentu.

- Jest dla nas oczywistym, że Szczecin musi być tutaj reprezentowany, kandydat wywodzący się z naszego regionu powinien skutecznie powalczyć o mandat - powiedział Brudziński.

W ubiegłym tygodniu szef PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że listy jego partii do europarlamentu będą gotowe prawdopodobnie na przełomie lutego i marca; najbliższy czas ma być przeznaczony na zakończenie prac nad programem partii. W PiS powstał już sztab wyborczy, którego szefem został poseł Andrzej Duda.