Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

18 lutego 2014 • W regionie • Polskie Radio SzczecinMarek Gróbarczyk przedstawia założenia programu PiS dot. gospodarki morskiej

Odbudowa przemysłu okrętowego, rewitalizacja rzeki Odry oraz inwestycje w polską flotę rybacką - to zakłada program gospodarczy dotyczący Pomorza Zachodniego, który we wtorek zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość.

Jak zapewnił poseł PiS, Joachim Brudziński, partia ma wolę i determinację, aby go zrealizować.

- Nie jesteśmy wcale skazani na hulający po terenach stoczniowych wiatr i biegające tam szczury ani na "spadochroniarzy" z Warszawy w kolejnych wyborach. Na Pomorzu Zachodnim jest potencjał. Największym, jeszcze niezmarnowanym, są ludzie - mówił Brudziński.

Jednym z punktów programu jest również odtworzenie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

- Bez tego podstawowego celu nie uda się nic zrobić, gdyż tylko minister jest w stanie odpowiadać za to, co dzieje się w gospodarce morskiej. Dzisiaj nikt nie jest za to odpowiedzialny - dodał europoseł PiS, Marek Gróbarczyk.

Prawo i Sprawiedliwość chce przyjąć również szereg ustaw, które pozwolą powrócić statkom pod polską banderę.

W minioną sobotę prezes PiS - Jarosław Kaczyński przedstawił nowy program partii. Zakłada on m.in. skrócenie wieku emerytalnego, zasiłki na dzieci czy ponad milion nowych miejsc pracy dla młodych ludzi.