Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

16 marca 2014 • W regionie • Radio GorzówMarek Gróbarczyk: Lubuskie nie rozwinie się bez odbudowy wodnych ciągów komunikacyjnych

Nie z wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości Adamem Lipińskim, a z Markiem Gróbarczykiem spotkali się dziś gorzowianie w siedzibie miejskiej biblioteki. Wiceszef PiS-u zachorował, a w jego miejsce "wskoczył" poseł Parlamentu Europejskiego, który przedstawił proponowany przez Prawo i Sprawiedliwość program.

Jego podstawowe założenia to większa troska o rodzinę, pracę i zdrowie. Dla Marka Gróbarczyka, byłego ministra gospodarki morskiej, niezwykle istotną kwestią jest również odbudowa głównych wodnych ciągów komunikacyjnych w województwie lubuskim i zachodniopomorskim, bo bez tego - jego zdaniem - nasz region nie ma szans na rozwój.

Przybyli na spotkanie mieszkańcy zgodnie przyznawali, że jedyną szansą na lepsze życie w Gorzowie i całym kraju jest zmiana władzy państwowej.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli m.in. przewodniczący PiS w województwie lubuskim Marek Ast, poseł Elżbieta Rafalska, szefowa klubu radnych PiS w sejmiku województwa Elżbieta Płonka i gorzowscy radni PiS.