Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

22 marca 2014 • W regionie • Polskie Radio SzczecinZaskoczenia nie było - obecny europoseł PiS-u Marek Gróbarczyk będzie "jedynką" na zachodniopomorsko-lubuskiej liście do europarlamentu.

Zaskoczenia nie było - obecny europoseł PiS-u Marek Gróbarczyk będzie "jedynką" na zachodniopomorsko-lubuskiej liście do europarlamentu. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów na konwencji wyborczej partii w Warszawie.

- Parlament Europejski nie może być miejscem zsyłki dla polityków, którzy przegrali partyjne rozgrywki, upadłych ministrów. Trzeba traktować Parlament Europejski poważnie. Trzeba wysyłać tam poważnych polityków, ekspertów, intelektualistów, którzy będą wiedzieli jak działać i będą umieli błysnąć. My właśnie taką ekipę wysunęliśmy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Listy zatwierdziła też Rada Krajowa PO. W Szczecinie bez zmian - z pierwszego miejsca wystartuje poseł z Warszawy i były minister spraw zagranicznych Dariusz Rosati.

W piątek senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski zaapelował do władz ugrupowania, by zablokowały start Rosatiego.

Rulewski przypomniał, że Rosati jako szef sejmowej Komisji Finansów "odmówił udzielenia 20 mln zł dla ok. 10 tys. represjonowanych" działaczy antykomunistycznego podziemia.

Tymczasem - jak zaznaczył senator - region, z którego ma ubiegać się o mandat "heroicznie przewodził walce o wolność, godność i sprawiedliwość".