Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

26 lipca 2014 • W regionie • Polskie Radio Szczecin / BPMarek Gróbarczyk: „radny Artur Szałabawka to dobry kandydat na prezydenta Szczecina”

Artur Szałabawka wystartuje w wyborach na prezydenta miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Szałabawka od trzech kadencji jest radnym i wiceprzewodniczącym Rady Miasta.

Polityk potwierdza, że będzie się ubiegał o fotel prezydenta.

- To przede wszystkim dla mnie duże wyzwanie, ale postaram mu się sprostać. nie startowałbym, gdybym nie wierzył w zwycięstwo - powiedział naszemu reporterowi Szałabawka.

O tym, że Artur Szałabawka wystartuje w wyborach na prezydenta mówiło się już od dawna. Na wczorajszym zarządzie krajowym partii kandydatura radnego zyskała poparcie prezesa PiS - Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa zachodniopomorskich struktur - Joachima Brudzińskiego i stała się oficjalna.

Szałabawka stanie w szranki m.in. z Dawidem Krystkiem z SLD. Najprawdopodobniej w wyborach wystartuje też urzędujący prezydent Piotr Krzystek oraz radna niezrzeszona Małgorzata Jacyna - Witt. Swojego kandydata wciąż nie zaprezentowała Platforma Obywatelska. Według nieoficjalnych informacji ta partia rozważa wystawienie marszałka województwa Olgierda Gelbewicza lub posłanki Renaty Zaremby. Wybory odbędą się w listopadzie.