Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

7 marca 2015 • W regionie • Polskie Radio SzczecinMarsz w Obronie Demokracji przeszedł przez Szczecin

Kilkaset osób wzięło udział w Marszu w Obronie Demokracji i Uczciwych Wyborów zorganizowanym w sobotę w Szczecinie przez Prawo i Sprawiedliwość.

Zwolennicy i członkowie Prawa i Sprawiedliwości kwestionują uczciwość jesiennych wyborów samorządowych i domagają się zmian w prawie.

- Naszym celem jest zmiana dotychczasowego systemu, władzy i dlatego są potrzebne uczciwe wybory - mówi europarlamentarzysta Marek Gróbarczyk. - Uważamy że, im więcej tego typu marszy i nacisków, tym szybciej uczynimy prawo wyborcze bardziej transparentnym - tłumaczy poseł PiS Joachim Brudziński. - Nie zawsze wszystko jest uczciwe, dlatego trzeba walczyć o to, żeby to się zmieniło - mówi uczestniczka marszu.

Demonstranci z transparentami i biało-czerwonymi flagami przeszli z Placu Lotników pod Urząd Wojewódzki. Tam posłowie PiS chcieli wręczyć wojewodzie projekt zmian w kodeksie wyborczym. Joachim Brudziński i Leszek Dobrzyński zamiast na biurku wojewody, pismo musieli zostawić pod drzwiami, bo urząd jest w soboty zamknięty.

- Ta władza odgradza się od obywateli, nawet listu i deklaracji boją się przyjąć. - Pewnie dyżurni dostali zakaz.

Prawo i Sprawiedliwość chce zmian w kodeksie wyborczym - m.in. wprowadzenia przezroczystych urn i kamer w lokalach wyborczych.