Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

13 kwietnia 2015 • Publikacje • Biuro PoselskieMarek Gróbarczyk współautorem książki "Wygaszanie Polski 1989-2015" (materiał video)

Zachęcamy do lektury książki "Wygaszanie Polski 1989-2015", której współautorem jest poseł do PE Marek Gróbarczyk.

Opis wydawnictwa:

Nakładem Wydawnictwa Biały Kruk w zeszłym miesiącu ukazała się książka „Wygaszanie Polski”, w której dwudziestu jeden autorów – naukowców, publicystów, posłów, specjalistów z wielu dziedzin dokonuje niezwykle trafnej, przenikliwej analizy obecnej sytuacji w naszym kraju.

- Od 1989 r., od Okrągłego Stołu, gdzie doszło do zawarcia kontraktu między komunistycznym establishmentem a częścią przedstawicieli „Solidarności”, którzy zdradzili idee Sierpnia’80 i ogłosili się samozwańczo elitą narodu, rozpoczęły się powolny demontaż i wyprzedaż polskiego państwa za plecami społeczeństwa. Wraz z niszczeniem państwa dokonuje się od lat zamierzone i w szczegółach zaplanowane niszczenie polskości – zarówno wielowiekowej polskiej tradycji i dorobku kulturalnego opartego na chrześcijańskich wartościach, jak i współczesnej polskiej gospodarki, zwłaszcza przemysłu. Ów tragiczny proceder nazywamy w tej książce „wygaszaniem Polski”, bo, jak wykazała walka rządu z górnikami, teraz niczego się nie likwiduje, np. kopalń, lecz – wygasza, kolejne oszukańcze słowo w lewackiej nowomowie – czytamy w oposie książki.

Autorzy publikacji podkreślają, że wygaszanie Polski lawinowo przybrało na sile po śmierci św. Jana Pawła II i jeszcze przyspieszyło po katastrofie smoleńskiej. Jednocześnie analizując postępującą gwałtownie degrengoladę państwa, autorzy książki dają odpowiedź na pytanie: „co robić, by zatrzymać dokonujący się na naszych oczach kolejny rozbiór Polski”.

- Nie jest bowiem tak, że Polska znajduje się już w sytuacji bez wyjścia, zdana na cudzą łaskę lub niełaskę, że nie ma w tym kraju ludzi, którzy potrafią zaradzić postępującemu złu. Tak nie jest – trzeba tylko tych ludzi zacząć uważnie słuchać. Tych i wielu im podobnych. Natomiast stanowczo i szybko trzeba podziękować obecnym nieudolnym, aroganckim i zadufanym w sobie „sternikom” naszego kraju – „Wygaszanie Polski” wyjaśnia dlaczego – czytamy w komunikacie wydawnictwa Biały Kruk.

Autorzy:

- Adam Bujak – wygaszanie Krzyża, fotografie jako celny komentarz do tekstów
- Prof. Bogdan Chazan – wygaszanie służby zdrowia
- Prof. Piotr Gliński – wygaszanie społeczeństwa obywatelskiego
- Marek Gróbarczyk – wygaszanie gospodarki morskiej
- Andrzej Jaworski – wygaszanie stoczni
- Prof. Janusz Kawecki – wygaszanie szkolnictwa wyższego
- Jerzy Kłosiński – kronika wygaszania Polski od 1989
- Dr Grzegorz Kwaśniak – wygaszanie sił zbrojnych
- Antoni Macierewicz – wygaszanie obronności
- Krzysztof Masłoń – wygaszanie literatury i czytelnictwa
- Prof. Piotr Naimski – wygaszanie energetyki polskiej
- Prof. Andrzej Nowak – wygaszanie pamięci narodowej
- Ks. prof. Dariusz Oko – wygaszanie rodziny
- Wojciech Reszczyński – wygaszanie polskich mediów
- Prof. Marek Sitarz – wygaszanie kolejnictwa
- Leszek Sosnowski – wygaszanie zarządzania na przykładzie górnictwa
- Temida Stankiewicz-Podhorecka – wygaszanie polskiej kultury i teatru
- Prof. Krzysztof Szczerski – wygaszanie polskiej dyplomacji
- Janusz Szewczak – wygaszanie polskiej bankowości
- Prof. Jan Szyszko – wygaszanie lasów państwowych
- Prof. Artur Śliwiński – wygaszanie polskiej własności

Zobacz prezentację video publikacji: