Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

25 maja 2015 • W regionie • Polskie Radio SzczecinMarek Gróbarczyk o wyborze prezydenta Andrzeja Dudy: „to będzie otwarta i energiczna prezydentura”

Poranne rozdawanie kawy przez Andrzeja Dudę to symbol nowej otwartej i energicznej prezydentury - tak mówił w "Rozmowach pod krawatem" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Gróbarczyk.

Kandydat PiS, który według sondażu late poll oraz wyników z 46 okręgów wygrał drugą turę wyborów prezydenckich w Polsce, w poniedziałek od 7 rano częstował kawą mieszkańców Warszawy.

Jak komentował Gróbarczyk, to znak, że Duda będzie otwarty na inicjatywy społeczeństwa, np. prośby o referenda, które dotąd były odrzucane. - Wręcz z taką jakąś ignorancją i traktowaniem tego zupełnie niepoważnie, co było - wydaje mi się - chyba nie rolą prezydenta, bo to prezydent właśnie powinien kreować, w naszym systemie parlamentarnym, przede wszystkim tego typu inicjatywy - mówił europoseł.

Według wyników z 46 na 51 okręgów, Andrzej Duda zdobył 52,46 proc. głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich. Na Bronisława Komorowskiego zagłosowało 47,54 proc.

Pełne wyniki Państwowa Komisja Wyborcza poda najprawdopodobniej jeszcze w poniedziałek wieczorem.

Posłuchaj "Rozmowy pod krawatem".