Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

19 października 2010 • Parlament Europejski • www.pis.org.plParlament Europejski potępił akt agresji w łódzkim biurze PiS

Na wniosek przewodniczącego Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Michała Kamińskiego posłowie do PE potępili atak z bronią w ręku na łódzkich pracowników PiS, w wyniku którego zginęły dwie osoby.

Michał Kamiński zabrał na forum PE głos i wygłosił następujące oświadczenie:

„Przed kilkoma godzinami, w Polsce doszło do brutalnego ataku terrorystycznego na siedzibę mojej partii. W wyniku tego ataku zginęły dwie osoby, w tym jeden z pracowników naszego Parlamentu - pracowników, który pracował dla jednego z naszych posłów.

Mam nadzieję, że ten brutalny i niespotykany w historii mojego kraju akt politycznej agresji spotka się z potępieniem naszego Parlamentu i spotka się z bardzo wyraźnym potępieniem metod przemocy i zabijania przeciwników politycznych”.

W tym samym czasie, przed salą plenarną odbył się briefing prasowy z udziałem Prezydium Delegacji PiS w PE: Ryszarda Legutki i Tomasza Poręby oraz posła Janusza Wojciechowskiego. Posłowie wygłosili następujące oświadczenie:

„Jest to wydarzenie bez precedensu w polskiej polityce ostatnich 20 lat. Czuliśmy i nadal czujemy się zagrożeni. Nie było w Polsce innej partii, która byłaby tak gwałtownie atakowana z pogwałceniem reguł - pisanych i niepisanych - współżycia społecznego. Granice tolerancji dla chamstwa i agresji obniżyły się do tego stopnia, że dochodzi do wydarzeń tak szokujących jak dzisiaj w Łodzi. Przemysł nienawiści skierowany wobec PiS zebrał dziś śmiertelne żniwo”.