Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

23 października 2010 • W regionie • Polskie Radio SzczecinJarosław Kaczyński w Szczecinie mówił o gospodarce morskiej i gazociągu

Trzeba odbudować gospodarkę morską, bo daje ona siłę tego regionu oraz miejsca pracy - powiedział w swoim wystąpieniu na wojewódzkiej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości prezes ugrupowania, Jarosław Kaczyński.

Jego przemówienie wielokrotnie przerywane było oklaskami.

- Fatalny stan gospodarki morskiej jest jedną z z największych win polskiego liberalizmu - powiedział w swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński. - Nie było żadnych przesłanek ku temu, by ją zniszczyć, bo w istocie ją zniszczono. Dziś, trzeba wrócić do tego czego podjęliśmy się, kiedy byliśmy u władzy. Trzeba rozpocząć znowu pracę nad jej odbudową.

Jak podkreślał prezes PiS, jego ugrupowanie działało na rzecz tego regionu, i źle się stało - jak w przypadku gazociągu północnego - że rząd obecnie niewystarczająco broni naszych interesów: - Tu trzeba stoczyć ciężką bitwę. O to, żeby port w Świnoujściu i Szczecinie mógł być największy na Bałtyku, bo był i musi być. Ja zapewniam Państwa, że gdyby wybory w 2007 roku wypadły inaczej, to tej rury by tu nie było.

- Ale nic nie jest wieczne, nic nie jest rozstrzygnięte raz na zawsze - podkreślał Jarosław Kaczyński. - Nie może być tak, żeby polski port był blokowany przez inwestycję naszych sąsiadów i sojuszników.

Jarosław Kaczyński powiedział także w swoim wystąpieniu, że siłą naszego regionu są między innymi wyższe uczelnie i liczne małe i średnie przedsiębiorstwa.