Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Aktualności

20 grudnia 2010 • W regionie • Biuro PoselskieSpotkanie z przedstawicielami Polskiej Żeglugi Morskiej

Zachodniopomorscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwość - Marek Gróbarczyk i Joachim Brudziński uczestniczyli w spotkaniu z Dyrekcją oraz Radą Pracowniczą Polskiej Żeglugi Morskiej.

Podczas spotkania, przedstawiciele największego polskiego armatora przedstawili obecną sytuację ekonomiczną przedsiębiorstwa. Zwrócili także uwagę na niebezpieczeństwa związane z przyjętym przez rząd projektem ustawy „o zasadach wykonywania niektórych uprawnień skarbu państwa”. Ustawa ta, w szczególnym stopniu dotknie PŻM. Zapisy ustawy nakazują m.in.: przymusową komercjalizację tego przedsiębiorstwa.