Inżynier i menedżer, były minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni, studia podyplomowe, a także szereg kursów w zakresie zarządzania i finansów. Pracował na statkach zachodnich armatorów jako oficer, a także w firmach transportowych i budowlanych. Zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W Kancelarii Prezydenta RP był ekspertem ds. gospodarki morskiej i bezp. energetycznego. Od listopada 2011 r. w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości (Komitet Polityczny). W PE pracuje już drugą kadencję. Członek ważnej Komisji - Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE). Więcej

Multimedia

Marek Gróbarczyk uczestniczył w Marszu Pamięci w Szczecinie w dwa miesiące po Tragedii Smoleńskiej

10 czerwca w godzinach wieczornych ulicami Szczecina przeszło około 300 osób, by uczcić pamięć 96 ofiar katatrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Marsz zorganizował Związek Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym. W trakcie marszu uczestnicy mogli podpisać petycję do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska w sprawie podjęcia działań zmierzających do ostatecznego wyjaśnienia przyczyn tragedii lotniczej sprzed dwóch miesięcy. Zdaniem Roberta Naklickiego ze Związku Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym czas nie sprzyja wcale wyjaśnieniu niewiadomych, które pozostają w związku z katastrofą z 10 kwietnia. Co więcej, okazuje się, że pytań jest coraz więcej.

Marsz rozpoczął się przy pomniku Jana Pawła II na Jasnych Błoniach i al. Jana Pawła II oraz ulicami Mazurską i Śląską poprzez Plac Ofiar Katastrofy Smoleńskiej dotarł do Placu Ofiar Katynia. Uczestnicy Marszu odmówili modlitwę w intencji ofiar katastrofy oraz wszystkich poległych z rąk Sowietów w czasie II Wojny Światowej.

Warto dodać, że mimo przekazania przez organizatorów informacji do lokalnych mediów, sprawa nie została (poza krótkim wpisem na jednej ze stron internetowych) w żaden sposób przez nie wykorzystana.